۷ ترند خلاقانه برندسازی در ۲۰۲۲

دسترسی سریع به موضوعات

با تغییرات برندها و بروز شدن آنها ,روندهای برندسازی باید هراز چندگاهی خود را اپدیت کنند تا برای همیشه به روز بمانند.روند های برندسازی که زمانی نوین و تازه به چشم می آمدند به یکباره نا کارامد می شوند .برای اینکه در چشمان مخاطبان و مشتریان همیشه به روز بمانید بهتر است با بهترین روش های برند سازی سال 2022 ارتباط برقرار کنید.

برندینگ چیست و چرا برای تجارت شما مهم است ؟

حال به 7 ترند طراحی در سال 2022 می‌پردازیم و هرکدام را بررسی می‌کنیم.

  1. برند را با تصویر انسان تلفیق کنید.
  2. از سبک های عجیب و غریب استفاده کنید.
  3. از رنگ های فلت و ساده استفاده کنید.
  4. روی برند خود پافشاری داشته باشید.
  5. برند خود را با استفاده از اشکال هندسی گسترش دهید.
  6. طراحی خود را خشن کنید.
  7. یک تجربه خوب ایجاد کنید.

1- برند را با تصویر انسان تلفیق کنید

یکی از چیزهایی که واقعا انسان ها دوستدارند ببیند چهره دیگر انسان ها است. بویژه در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس بوک شاهد این اتفاق هستیم.

اخیرا طراحان گرافیک به این اتفاق پی برده اند. و به همین دلیل امروزه شاهد تصاویر با برند های متنوع و گوناگونی هستیم که با چهره انسان تلفیق و به نمایش در آمده اند.

شرکت و بیزنس ها در سال 2022 بیشتر به سمت استفاده از این ترکیب در نمایش برندهایشان کشیده شده اند و امروزه شاهد برندهای زیادی با این ترکیب هستیم.

برای این کار شرکت ها اغلب نمایشی از چهره یک شخصیت انسان را با برند خود پیوند می‌زنند. استفاده از این سبک فرصت استفاده از سبک های مختلف و الگوهای نمایشی زیادی را به شما می‌دهد. یا به عبارتی دیگر دستتان بازتر است.

استفاده از حالات مختلف در طراحی صورت و شخصیت انسان می‌تواند احساسات مختلفی را به کاربرانی که برند شما را در قالب این ترکیب مشاهده می‌کنند القا کند.

تلفیق چهره با برند به سبک آسیایی
مثال ترند طراحی برند در سال 2022
ترند طراحی برند در سال 2022

2- از سبک‌های عجیب و غریب در برندسازی استفاده کنید

استفاده از سبک های عجیب و غریب در برندسازی درصورتی که برندی نوپا باشید و بخواهید در چشم مردم خاص بنظر برسید. می‌تواند جوابگو باشد. بخصوص اگر این سبک زیبا، خنده دار، یا عجیب بنظر برسد. راهی عالی را پیش پای شما قرار می‌دهد که در ذهن مشتریان و کاربرانتان بمانید.

بیشتر وقت ها برند ها از طرح هایی که با دست کشیده شده اند استفاده می‌کنند. اگر بخواهم معنی عجیب و غریب را در این حیطه راحت تر توضیح دهم می‌توانم به کلمه بازی با سبک های مختلف اشاره کنم. در این مورد هیچ گاه از امتحان کردن و آزمون و خطا نترسید. در اینجا مقاله ای را به شما پیشنهاد می‌کنم که می‌تواند آموزش خوبی درحیطه برندسازی باشد.

آموزش تبدیل دست نوشته به نسخه دیجیتال

استفاده از تصاویر حیوانات در قالب انسان نیز می‌تواند بسیار جالب بنظر برسند. یکی از محبوب ترین سبک های طراحی عجیب و غریب همین است. به این صورت که تصاویر حیوانات تحت پوشش لباس انسان قرار می‌گیرد گویا انسان در لباس حیوان قرار دارد. منظور من از بازی همین است. همه سبک ها در بازی هستند. چه بصورت معقول یا حتی غیر معقول.

برای خاص بودن نیازی نیست حتما از طرح ها و سبک هایی که تا حالا در حوزه برندسازی طراحی شده اند کپی برداری کنید یا مثل آن‌ها را طراحی کنید. شما می‌توانید سبک هایی غیر معمول را در صورتی که تشخیص می‌دهید با هویت و برند شما مطابقت یا ارتباط دارند، استفاده کنید.

طراحی برند
طراحی بسته بندی نوشیدنی
طراحی لوگو و برند پت شاپ
برند سازی
طراحی بسته مواد غذایی
طراحی برند باشگاه بدنسازی

3- از رنگ های فلت و ساده استفاده کنید

برندسازی قدیمی و سنتی معتقد است استفاده از رنگ ها بصورت ساده و فلت بهترین انتخاب هستند. چون با استفاده از این کار می‌توان به مشتریان، ارتباط هویت برند با رنگ های کلیدی را القا کرد.

ولی یکی از مضرات استفاده از رنگ های ساده و فلت این است که کار شما را محدود تر می‌کند و هنگام گسترش برند خود در استفاده از رنگ‌ها، محدود تر هستید. حال اگر بخواهید در طرح ها و بسته بندی های مرتبط با برند خود از رنگ های بیشتر و پیچیده تر، یا حتی طرح های گرافیکی استفاده کنید. باید چه کنید ؟ جواب این است که باید از پالت رنگی مختص به برند خود استفاده کنید. بطور مثال 5 رنگ را در نظر بگیرید. می‌توانید از دو رنگ روشن ، دو رنگ تیره و یک رنگ خنثی استفاده کنید.

حال هرچیزی که به هویت برندسازی شما مرتبط است را به آن رنگ ها محدود کنید. در بسته بندی ها، ست اداری، لباس کارکنان، لوگو شرکت و … از آن رنگ‌های ثابت استفاده کنید. انجام این کار جلوه ای حرفه ای به برند و بیزنس شما می‌دهد. و از انسجام بالایی برخوردار است.

رنگ بندی بسته بندی قهوه
طراحی کارت ویزیت
تنوع رنگ در طراحی لوگو
طراحی کاتالوگ
استفاده از حیوانات در طراحی لوگو
طراحی کاور قوطی نوشیدنی

4- روی برند خود پافشاری کنید

ما قصد نداریم چیزی را از چشمان شما پنهان کنیم. موارد بد زیادی هر روزه در دنیا اتفاق میفتد. این یکی از ویژگی های مردم است که نمی‌توانند بی طرف بمانند. این ویژگی درباره کسب و کار و بیزنس های نیز صدق می‌کند. بویژه درباره بازارهای جوان و نوپا.

مشتریان و کاربران دوست دارند در مورد شرکت ها و کسب و کارهایی که دنبال می‌کنند موضعی اتخاذ کنند. این موضع می‌تواند اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی یا … باشد. برندهایی که برای چیزی ایستادگی نمی‌کنند ارزشی ندارند.

5- برند خود را با استفاده از اشکال هندسی گسترش دهید.

یکی از جالب ترین روند های برندسازی در سال 2022 استفاده از پترن ها به عنوان امکانات اضافی در برند شماست : بلوک های بزرگی از طرح های گرافیکی مختلف و تکراری برا تولید ظاهری جذب کننده برای کاغذ دیواری . فقط برای واضح بودن پترن ها جایگزین لوگوها یا عکس های اصلی نمی شوند.

اما در مکان مناسب , مانند یک تبلیغ ،تیشرت،تکه تکه، پشت زمینه یک صفحه ی اینترنتی یا یک منوی چاپ شده پترن ها می توانند تجربه برند شما را بسیار فرا تر ببرند.
به طور عادی ،این روند طراحی برند از شکل های هندسی استفاده می کند که در بیشتر ادوار تاریخ با پترن های تکراری بسیاری همراه شده است.

پترن های هندسی حد متوسط بین محرک و حواس پرتی طلاقی پیدا می کند و آنها را برای برندسازی مواردی که می خواهند لوگو را مرکز توجه قرار دهند مناسب می سازد.

برای اینکه واقعا از این روند برندسازی استفاده کنید ، پترن های شما باید از عنصری از لگوی شما تقلید کند اگر لوگوی شما مینیمالیستی است ،امکان دارد حتی بتوانید از آن به عنوان منبع پترن استفاده کنید.

ست اداری مشکی
بیلبورد تبلیغاتی
طرح گرافیکی کیف دستی
طراحی ست اداری

6- طراحی خودرا خشن کنید

استفاده از طراحی کمال گرا که در آن، همه چیز کامل باشد. برای مخاطبان خاص همچنان ناقص بنظر می‌رسد. تعدادی از مشتریان و کاربران استفاده از خطوط تیز و نامتقارن و خط‌خطی را در گوشه ها را ترجیه می‌دهند. استفاده از خطوطی که به هم نمی‌رسند در مرزهای تصاویر و حروف ، سبک خوبی بنظر می‌رسد.

در برند سازی، طراحی هایی که ناقص بنظر می‌رسند و از عمد اینگونه طراحی شده‌اند. می‌توانند بخوبی با کاربران جوان و ضد اصولگرا ارتباط برقرار کنند. اینگونه طرح ها معمولا با روش تایپوگرافی دستی و دست نوشته های دیجیتالی شده ساخته می‌شوند. دقیقا مانند روش سبک های عجیب و غریب (ترند دوم).استفاده از این سبک برای همه برندها توصیه نمی‌شود. و نمی‌توان آن را با هویت هرگونه برندی پیوند زد و ارتباطی میان آنها ایجاد کرد.

اما وقتی کسب و کار شما بازارهای نامتعارف را پوشش مارکتینگ خود قرار می‌دهد. استفاده از این سبک طراحی فرصتی عالی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا تجربه های جدید کسب کنید. اما جلوه ای متمایز و خاص به برند شما القا می‌کند.

طراحی خشن

7- یک تجربه خوب ایجاد کنید

برند شما فقط لوگو، شیوه طراحی وبسایت یا بسته بندی محصولات و خدمات شما نیست. امروزه در سال 2022 با پیشرفت خدمات و محصولات، بازار رقابت رشد سریعی را تجربه کرده است. بنابراین مردم و مشتریانتان انتظاری بیشتر از دریافت محصولی خوب با طراحی گرافیکی خوب را از شما دارند.

بنابراین اگر می‌خواهید برندسازی خود را در ذهن مشتریانتان ثابت کنید. یک تجربه خوب به آنها القا کنید.با توجه به این موضوع که خریدهای اینترنتی و آنلاین در این سال ها رشد چشمگیری داشته. موضوع آنباکسینگ و جعبه گشایی بیشتر از گذشته، در این زمینه خودنمایی می‌کند.

کسب و کارها و برندها با ارتقا روش طراحی بسته بندی خود ، در تلاش هستند حسی بهتر از بازکردن یک جعبه معمولی به شما القا کنند. آنها می‌خواند با استفاده از طراحی های متفاوت و القا ارگونومی های مختلف هنگام بازکردن جعبه خرید، شما را مجذوب کرده و حسی منحصر بفرد به شما القا کنند.

نظر شما چیه ؟

Your email address will not be published.Required fields are marked *