طراحی لوگو رایگان + معرفی ابزارهای ساخت لوگو

دسترسی سریع به موضوعات

لوگوی شما فقط نشان دهنده بیزنس و کار شما نیست بلکه نشان‌دهنده هویت، چشم‌انداز و برند شرکت شما است.
به‌همین دلیل است که لوگو و برندینگ چیزی بیش‌تر از یک تصویر ساده است. لوگو اغلب همان چیزی است که مشتریان شما وقتی به نام شرکت شما گریز می‌زنند به‌یاد می‌آورند.
با در نظر گرفتن دامنه تاثیر گذاری این عنصر به ظاهر کوچک (لوگو) نیاز به طراحی لوگو حرفه ای احساس می‌شود.

برندینگ چیست و چرا برای تجارت شما مهم است؟

نگران نباشید

امروزه انبوهی از ابزارها و اپلیکیشن‌ها وجود دارد که می‌تواند لوگوی شما را بصورت خودکار طراحی و آماده‌سازی کند. البته که این ابزارها بصورت رایگان هستند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها در زمان و هزینه صرفه‌جویی کنید. به‌خصوص اگر در حال راه‌اندازی یک بیزنس یا فروشگاه آنلاین در بستر فضای مجازی و وب باشید استفاده از این ابزار ها، می‌تواند بسیار تاثیرگذار واقع شود.

اپلیکیشن‌های طراحی لوگو رایگان

در این مقاله، ما فهرستی از بهترین ابزارهای طراحی لوگو که غالبا به نام (لوگو ساز) معروف هستند و می‌توانید با استفاده از آن ها، طراحی لوگو رایگان و حرفه‌ای را تجربه کنید، به شما معرفی خواهیم کرد. توجه داشته باشید برای استفاده از این ابزارها نیاز به دانش گرافیکی احساس نمی‌کنید و می‌توانید یک خروجی با کیفیت را از طرح خود داشته باشید و در مکان های مختلف استفاده کنید. همچنین برای استفاده از این ابزارها نیاز به نصب چیزی ندارید.

طراحی لوگو اختصاصی چیست ؟

در مقابل زمانی که برای طراحی لوگو اختصاصی، هزینه پرداخت می‌کنید، در اصل کار را به یک متخصص سپرده اید که در زمینه های بصری تخصص دارد. طراحی اختصاصی به‌ویژه در آی‌گرافیکس مبتنی بر تفکرات طراح نسبت به ارزش‌ها و هدف شرکت شما شکل می‌گیرد. به این صورت که طراح، پس از تفکر به اهداف و هویت شما دست به قلم می‌شود و کانسپت هایی از لوگو را روی کاغذ طراحی می‌کند در نهایت، با ارائه چندین طرح به شما و پس از تصمیم گیری نهایی اقدام به پیاده سازی دیجیتال لوگو می‌کند که صفر تا صد این پروسه بصورت طراحی لوگو اختصاصی خواهد بود.

طراحی لوگو حرفه‌ای چه مراحلی دارد ؟

 

لوگوساز wix

1- لوگو ساز ویکس (Wix)

+ استفاده راحت
+ قابلیت ویرایش فایل نهایی
+ خروجی با بالاترین کیفیت

مشاهده سایت

بطور کلی Wix دو را برای ایجاد لوگو در اختیار شما قرار می‌دهد. اولین راه استخدام طراح است که باید بابت آن هزینه پرداخت کنید. ولی اگر نمی‌خواهید هزینه پرداخت کنید می‌توانید از لوگوساز رایگان wix استفاده کنید. برای استفاده از این امکانات باید یک سری اطلاعات شامل : نام تجاری و سبک موردنظر خود را به هوش مصنوعی بدهید تا متناسب با آن رنگ، فونت و آیکون را انتخاب کند و پیشنهاداتی را به شما نشان بدهد. شما می‌توانید لوگوی پیشنهادی مورد نظر را انتخاب کرده و فایل‌ها را با فرمت تصویر (png, jpg) دانلود و ذخیره کنید.

طراحی لوگو با wix

2- لوگو ساز تیلور (Tailor)

+ استفاده از هوش مصنوعی قدرتمند
+ انتخاب نوع لوگو
+ طرح های شخصی سازی شده

مشاهده سایت

طراحی لوگو رایگان با استفاده از لوگو ساز تیلور حس لذت بخشی به شما خواهد داد. استفاده از یک سیستم مجهز به هوش مصنوعی قدرتمند یک ابزار عالی را برای ساخت لوگو فراهم می‌کند، این سیستم نام کسب و کار و شرح فعالیت شمارا می‌پرسد و در نهایت پیشنهاداتی را در سه دسته 1- نماد 2- نماد و تایپوگرافی 3-تایپوگرافی به شما پیشنهاد می‌کند. به همین دلیل می‌توانید طراحی لوگو حرفه‌ای را در این سیستم تجربه کنید.

تمام اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می‌گیرد این امکان را به شما می‌دهد که لوگویی منحصر به برند خود را داشته باشید که در صورت تمایل می‌توانید آن را شخصی سازی کنید. در نهایت می‌توانید لوگو را بصورت رایگان و با وضوح کیفیت پائین دریافت کنید، در صورت درخواست برای دریافت لوگو با کیفیت وضوح بالا باید هزینه پرداخت کنید.

همه ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود، علاوه بر اینکه سیستم لوگو ساز تیلور یکی از بهترین بسترهای طراحی لوگو است، این اکو سیستم بستری را برای شما فراهم می‌کند که با استفاده از آن می‌توانید به مارکتینگ برند خود بپردازید. بسترهایی مناسب برای مارکتینگ اینستاگرام، رسانه‌های اجتماعی و … در این اکوسیستم برای شما فراهم شده.

مارکتینگ و یوتیوب مارکتینگ چیست ؟

لوگو ساز looka

3- لوگو ساز لوکا (Looka)

+ استفاده از هوش مصنوعی قدرتمند
+ ویرایشگر لوگو
+ ارائه کیت مارکتینگ

مشاهده سایت

سیستم طراحی لوگو Looka بهترین گزینه برای ایجاد لوگو رایگان است که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. این سیستم می‌تواند یک لوگو سفارشی را در عرض چند دقیقه و چند کلیک برای شما نمایش دهد. نام شرکت و کسب و کار خودرا انتخاب کنید توضیحاتی از بیزنس خود به سیستم بدهید و در نتیجه پیشنهاداتی از قبیل رنگ ها، سبک ها و سبک های طراحی را به شما پیشنهاد می‌دهد.

پس از تمام شدن کار. می‌توانید تنظیمات نهایی متناسب دلخواه خود را روی لوگو اعمال کنید.  اطمینان حاصل کنید تمامی موارد اعم از رنگ‌ها، اشکال و … متناسب با دلخواه شما تنظیم شده است. همچنین شما یک کیت مارکتینگ شامل کارت ویزیت و قالب های آماده متناسب با شبکه های اجتماعی دریافت کنید.

طراحی لوگو حرفه ای رایگان با canva

4- لوگو ساز کانوا (Canva)

+ تولید آرم بصری
+ ویرایش‌گر قدرتمند
+ دانلود رایگان با فرمت PNG

مشاهده سایت

ابزارهای آنلاینی که سایت canva در اختیار شما قرار می‌دهد بصورت ویژه‌ای حوضه طراحی لوگو را پوشش می‌دهد. اگر بدنبال یک لوگو حرفه‌ای هستید، ویرایشگر و لوگوساز Canva قابلیت و ویژگی‌های فراوانی در اختیار شما قرار می‌دهد. مانند تمام دیگر سیستم های طراحی لوگو کانوا نیز اطلاعاتی درباره نام و شرح کسب و کارتان را دریافت می‌کند تا قبل از اینکه بتوانید از لوگو خروجی بگیرید، آن را تا حد مطلوبتان شخصی سازی کنید.

همچنین، این سیستم امکانات و المان های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید با آن کار کنید، اگر به امکانات بیشتری نیاز دارید المان هایی وجود دارد که می‌توانید با پرداخت هزینه آن را دریافت و در طرح خود استفاده کنید. پس از اتمام کار می‌توانید آن را بصورت رایگان در قالب فرمت های PNG یا PDF که آماده چاپ است دریافت کنید.

https://hatchful.shopify.com

5- لوگو ساز هچ فول، خوش دست  (Hatchful)

+ آسان برای استفاده
+ انتخاب های زیاد
+ ویرایش آسان

مشاهده سایت

پیشنهاد بعدی ما در این مقاله از آی‌گرافیکس، سرویس لوگو ساز هچ فول به معنای خوش دست است. دلیل ما برای انتخاب این سرویس طراحی لوگو رایگان سادگی استفاده از آن است، با استفاده از این سرویس مجموعه اطلاعاتی درباره شرکت و نام بیزنس شمارا دریافت می‌کند سپس پیشتهادات متفاوت و زیادی را پیش روی شما نمایش می‌دهد. همچنین به شما این امکان را می‌دهد درباره سبک‌های لوگو خود و نحوه استفاده از آن تصمیم گیری داشته باشید.

در نهایت می‌توانید المان های بکار رفته در لوگو خود را ویرایش و مدیریت کنید، اندازه و همچنین رنگ های بکار رفته در طرح را سفارشی کنید، سپس لوگوی خود را بصورت رایگان در تمامی فرمت‌های درخواستی ذخیره کنید.

طراحی لوگو اختصاصی در آی گرافیکس

در نتیجه، تمامی موارد اعم از ابزارها و سرویس های ساخت لوگو در سال 2021 بسیار موفق بوده و از هوش مصنوعی نسبتا قدرتمندی استفاده می‌کنند. هرکدام از موارد بالا امکانات متفاوتی را برای طراحی لوگو یا دیگر موارد سفارشی شده در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین اکثرا رایگان بوده و استفاده از آنها تحت وب است. و نیازی به نصب و اجرای نرم افزار روی سیستم عامل خود ندارید.

 

نظر شما چیه ؟

Your email address will not be published.Required fields are marked *