یوتیوب مارکتینگ، راهنمای ساخت برندی موفق در یوتیوب
یوتیوب مارکتینگ

دسترسی سریع به موضوعات

یوتیوب برندینگ، مثل یک حرفه‌ای کانالت رو برند کن

.یوتیوب برندینگ، مثل یک حرفه‌ای کانالت رو برند کن

میان میلیون ها ویدیو و چنل در یوتیوب چگونه در همچین پلتفرمی برند شویم ؟
یوتیوب برندینگ به یک سری کار مخصوص و پیچیده نیاز دارد. انجام این کارها باعث رسیدن به هدف و دیده شدن می‌شود.

من قصد دارم از نقطه قوت و نقاط ضعف کانال شما استفاده کنم. راهی را ارائه کنم تا بتوانید در یوتیوب دیده شوید و با مخاطبان خود در سطح جدیدی ارتباط برقرار کنید. یوتیوب یکی از ضروری ترین ابزارهای بازاریابی است. مطالعات نشان می‌دهد ویدیو هایی که در قالب یک رسانه عرضه می‌شوند جامعه هدف بسیار بزرگتر و مخصوصی را دارد.

بیایید یک بررسی کلی انجام دهیم :
ایجاد یک نام تجاری در یوتیوب اغلب در مقایسه با دیگر پلتفرم ها مانند اینستاگرام و تلگرام نادیده گرفته می‌شود. بسیاری از افراد نگران هستند این پلتفرم به اشباع حداکثری نرسیده باشد یا تولید محتوا و ویدیو در آن پرهزینه تر نسبت به سایر پلتفرم ها باشد.

با یوتیوب مارکتینگ در معرض دید قرار بگیرید
86 درصد از مشاغل در حال حاضر از ویدیو بعنوان ابزاری برای بازاریابی استفاده میکنند.
اگر خودتان را جز این گروه حساب نکنید. باید دلیل خوبی برای این کار داشته باشید. (بیزنس در دوره جدید استفاده از رسانه ویدیویی است).
یکی از بزرگترین مزایای یوتیوب نمایش نام تجاری است. که به شما اجازه عرضه محتوای خود در مقیاس جهانی را می‌دهد.
به دلیل اینکه گوگل مالک یوتیوب است شما امتیاز دسترسی به جامعه هدف خود در یک پلتفرم بسیار گسترده را دارید.

برندینگ چیست و چه اهمیتی دارد ؟

برندت رو تعریف کن

یه شعر انگلیسی میگه : بهترین نقطه برای شروع، از خیلی قبل تر از چیزیه که فکرشو می‌کنی.
قدم اول قبل از همه چیز دستیابی به یک برند و مارک تجاری قابل شناسایی است صرف نظر از فعالیت هایی است که در یوتیوب انجام می‌دهید.

این به این معنا است که فعالیت های خود را فقط محدود به این فضا نکنید. در پلتفرم و برنامه های اجتماعی دیگر نیز فعالیت تجاری داشته باشید. پلن خود را داشته باشید یوتیوب یک صنعت عظیم است که هر هفته تاثیرگزاران و برندهای جدیدی در آن ظاهر می‌شوند.

مثلا یک پلن موفق کانال Jackie Aina است. اون برند خودش رو در قالب طنز و شوخی ارائه می کند که نتایج تاثیرگزاری را در بیننده مال خود کرده است.
او در طول هر ویدیو آموزشی خود از الگوهای رفتاری استفاده می‌کند و با مخاطب خود بصورت فراگیر، مثبت و در قالب طنز به تعامل می‌پردازد. بنابراین از خود بپرسید چگونه یک هویت و برند جدید، متمایز و موفق را در یوتیوب پیاده سازی می‌کنید.

برندسازی در یوتیوب

چرخ برندت رو با این اصول بساز

ما در آی گرافیکس اصول برندینگ را می‌شناسیم. بیایید برای پیاده سازی این اصول در راستای برند خود یک‌سری سوال از خود بپرسید تا راه دیده شدن مشخص تر و هموارتر شود.

  • به‌عنوان یک برند که هستید و چه جایگاهی دارید ؟
  • چه چیزی در چنته دارید که شما و برندتان را نسبت به رقبا متمایز می‌کند؟
  • ارزشهای شما چیست ؟
  • مشتری ایده آل شما کیست ؟

خودکار و کاغذ آماده کن حالا اقدامات پایه زیر را اجرا و عملی کن.

نام تجاری، برند و لوگو شما نشانه‌ای است که دنیای خارج از مجموعه و بیزنس شما، با آن شمارا می‌شناسند. ارتباط بصری موثر المان های رنگ و شکل می‌تواند تاثیر بسزایی در معرفی بیزنس و ارزش های شما داشته باشد. همچنین شما می‌توانید این کار را به یک گروه حرفه‌ای مانند آی گرافیکس بسپارید.  نمونه لوگوهای طراحی شده در آی‌گرافیکس

یادبگیرید چگونه بر این عناصر سلطه داشته باشید و بهترین نام و مارک تجاری در یوتیوب را به برند خود القا کنید. زیرا داشتن یک هویت قوی ضروری است. ما در مورد روش نمایش این عناصر در یوتیوب شمارا به خواندن ادامه متن دعوت می‌کنیم …

چنل یوتیوبت رو بساز

شما باید یک حساب تجاری در گوگل راه اندازی کنید و با استفاده از این حساب به عنوان مالک و صاحب امتیاز، یک چنل در یوتیوب ایجاد کنید تا کاربران بتوانند با شما به عنوان صاحب این برند تعامل کنند. این بدین معنا است که شما می‌توانید چندین کانال یوتیوب را همزمان مدیریت کنید.

در مرحله بعد، بعد از تایید حساب کاربری خود به شما اجازه داده می‌شود ویدیو های بیشتر از 15 دقیقه بارگذاری و تصاویر کوچکی را برای عکس ثابت ویدیوهای خود به اشتراک بگذارید.

در ادامه روش‌های موثر و پایه ای در شخصی سازی چنل یوتیوب را بیان می‌کنیم …

تصویر پروفایل (Profile Pictures)

برای تصویر پروفایل خود می‌توانید از همان تصویری که در رسانه یا پلتفرم های دیگر برای برند خود استفاده می‌کنید استفاده کنید. یوتیوبرها و اینفلوئنسرهای اینستاگرام ممکن است یک عکس سرگرم کننده و فان را بعنوان عکس پروفایل خود انتخاب کنند. این عکس جدا از عکس چنل یوتیوب است اگر یک گروه هستید لوگو گروه خود یا بعنوان یک نام تجاری بزرگ، می‌توانید از تصویر برند خود استفاده کنید.
همچنین در نظر داشته باشید این عکس در نظرات و مکان های مختلفی در چنل یوتیوب شما نمایش داده می‌شود پس عکسی را انتخاب کنید که از لحاظ بصری دارای جذابیت بالایی باشد.

youtube Profile Pictures

توضیحات کانال (Channel descriptions)

توضیحات کانال شما باید بصورت کلی چکیده ای از ویدیو ها و محتواهایی باشد که منتشر میکنید. بینندگان بدنبال این هستند تا از برند و کاری که انجام می‌دهید اطلاعاتی سریع را دریافت کنند. بنابراین اجازه دهید صدای برند و شخصیت کلی شما در توضیحات کانال بدرخشد ! این مکان همچنین مکانی عالی برای اضافه کردن کلمات کلیدی و لینک های مرتبط به چنل شما مانند (اینستاگرام، وبسایت و …) است. کلمات کلیدی را با کاما از هم جدا کرده و لینک های خود را در هر خط قرار دهید. فراموش نکنید یوتیوب همانند گوگل یک موتور جستجو این‌بار در ویدیو است که اهمیت استفاده از کلمات کلیدی را نشان می‌دهد.

Channel descriptions

چگونه کلمه کلیدی مناسب پیدا کنم ؟ برای جواب به این سوال ، خود را جای مشتری قرار دهید. فارغ از اینکه صاحب یک برند هستید فکر کنید من اگر بدنبال چنین محصولی باشم چه عبارت یا کلمه ای را جستجو خواهم کرد؟. از این کلمات در قسمت توضیحات چنل یا ویدئوهای خود استفاده کنید.

تصویر بنر کانال (Channel Banner)

اندازه بنر کانال شما در سیستم عامل های مختلف مانند دسکتاپ، موبایل و تلویزیون متفاوت به نظر می‌رسد. بنابراین تصویری به اندازه کافی بزرگ همراه با المان های بزرگ و تعامل‌گر طراحی کنید. در حالت ایده آل ابعاد 2560 در 1440 با منطقه موثر 1540 در 427 را بکارببرید.

ابعاد کلی را 2560 در 1540 در نظر گرفته. المان های مهم خود را در محدوده دوم بکار ببرید. این روش یک نوع موثر برای پیاده سازی یک تصویر جذاب است. پیشنهاد میکنیم هر هفته یا هر ماه تصویر بنر خود را آپدیت کنید تا کانال شما بروز بماند. همچنین می‌توانید در این بنرها از جدیدترین و جذب کننده ترین محصول و خدمات خود استفاده کنید.

youtube banner

ویدیو آغازین کانال (Channel Trailer)

شما قادر خواهید بود تا در صفحه اصلی کانال خود و در بالای المان ها یک ویدیو قرار دهید. همچنین شما می‌توانید انتخاب کنید کسی که کانال شمارا دنبال می‌کند ویدیو متفاوتی را نسبت به کسی که هنوز کانال شمارا دنبال نمی‌کند مشاهده کند.

این قابلیت به شما کمک می‌کند تا ویدیوها با اهداف متفاوتی را به نمایش بگذارید. قاعدتا استفاده از ویدیوهایی که المان های جذاب مانند معرفی بیزنس شما تخفیف های عالی، المان های بصری جذاب و … را در بر دارد می‌تواند افرادی را که هنوز شمارا دنبال نمی‌کنند ترقیب به کلیک روی دکمه سابسکرایب (دنبال کردن) کند. و همچنین ویدیویی را برای افرادی که شمارا دنبال می‌کنند قرار دهید که آن‌ها را تشویق به دیدن دیگر ویدیوهای شما کند.

بصورت مثال سایت نتفلیکس که در زمینه ساخت و تولید و انتشار فیلم و سریال فعالیت دارد تریلر بهترین عنوان فیلم یا سریال خود را بعنوان ویدیو آغازین قرار می‌دهد.

Channel Trailer

کار روی ویدیوها و محتوای کانال یوتیوب

عنوان ویدیو (Video Titles)

عنوان ویدیو اولین چیزی است که بیننده در مورد ویدیو شما خواهد دید بنابر این این عنوان باید تا حد بالایی تاثیر گذار و جذاب باشد. همچنین برای حفظ سئو ، باید در ابتدا عنوان خود از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید. کلمات دیگر را در انتهای عنوان ویدیو قرار دهید. همچنین شما می‌توانید با بررسی سیستم Youtube Analytics اطلاعات مهمی از قبیل اینکه مردم در عمل چه کلماتی را جستجو کرده‌اند تا به ویدیوی شما دسترسی داشته باشند را ببینید و از این اطلاعات برای ایجاد یک عنوان موثر و کلیدی برای ویدیو خود استفاده کنید.

یوتیوب حداکثر اجازه استفاده از 70 کاراکتر را در عنوان ویدیو مجاز می‌داند ولی پیشنهاد می‌شود برای ایجاد یک نقطه موثر در عنوان ویدیو خود از عنوانی بین 30 تا 60 کاراکتر استفاده کنید.

عکس ثابت ویدیو (Thumbnails)

شما برای ویدیو خود می‌توانید از عکسی ثابت به‌عنوان Thumbnails استفاده کنید. این عکس جزو اولین چیز هایی است که بیننده در قسمت ویدیوهای کانال شما خواهد دید.

بنابر‌این برای درخشش ویدیو بهتر است این عکس هرچه جذاب‌تر بنظر برسد.
قابل گفتن است 90 درصد از بهترین و پربیننده ترین ویدیو‌های یوتیوب از تصاویر سفارشی سازی شده بعنوان Thumbnails استفاده می‌کنند.

تصویری که برای این کار می‌توانید بصورت جدا قرار دهید باید با ابعاد 1280 در 720 پیکسل باشد و شامل آرم و رنگ های مورد استفاده مخصوص باشد. بصورت مثال در وبسایت آی‌گرافیکس ،کانال یوتیوب و اینستاگرام آی گرافیکس رنگ های (قرمز، بنفش، شیری) غالب هستند. این کار به انسجام برند شما کمک می‌کند و در چشم مشتری حرفه‌ای بنظر می‌رسید.

video thumbnails
video thumbnails

توضیحات ویدیو (Video descriptions)

در حالت ایده آل ویدیو های شما آنقدر خوب بوده که در نتایج جستجو ظاهر شده. اگر عنوان یا عکس ثابت به آن اندازه خوب باشد که مشتری موس را روی ویدیو شما بیاورد و به توضیحات ویدیو نگاه کند. و منتظر یک تلنگر برای کلیک روی ویدیو شما باشد. به شما تبریک میگوئیم شما به نقطه موثر رسیده اید.
این تلنگر را در توضیحات ویدیو خود به کاربر بزنید.

بصورت مثال در مقاله های آموزشی در بلاگ آیگرافیکس من رایج ترین مشکل را در قسمت توضیحات قرار می‌دهم و طوری وانمود می‌کنم که پس از خواندن این مطلب یا ویدیو شما بطور قطع به خواسته‌ی خود خواهید رسید.

این موارد انقدر مهم هستند که امروزه در سطح اینترنت مطالبی را با عناوین و مشخصات پر رنگ و لعاب می‌بینیم که با وجود محتوای ضعیف بسیار پرکلیک هستند و در رنک های اول قرار دارند.
هنگام نوشتن توصیحات ویدیو خود، جذاب ترین اطلاعات را در قسمت توضیحات ویدیو قرار دهید، در این قسمت می‌توانید حداکثر از 300 کاراکتر استفاده کنید.
در آخر توضیحات خود می‌توانید لینک های دیگری را به وبسایت ، اینستاگرام و … قرار دهید. پیشنهاد می‌کنیم در آخر توضیحات ویدیو خود کاربران را تشویق به دنبال کردن شما در رسانه های دیگر کنید.

Video descriptions

لیست‌های پخش (Playlist)

لیست‌های پخش نه تنها یک روش خوب برای دسته بندی و سازماندهی ویدیوهای شما است. بلکه با استفاده از آن می‌توانید یک تصویر از موضوع ویدیوهای خود که در آن دسته بندی هستند به مشتریان خود ارائه دهید. بصورت مثال می‌توانید ویدیوهایی که مرتبط با معرفی محصولات شما هستند را در پلی لیست (معرفی محصولات) قرار دهید، این کار به افراد علاقه‌مند به محصولات شما اجازه می‌دهد تمامی موارد مورد علاقه‌شان را در یک دسته بندی در قالب پلی لیست مقابل خود ببینند. بنابراین بدنبال یک نشان یا عنوان جذاب برای دسته‌بندی ویدیوهای خود باشید.

موارد زیر را در ساختار کانال خود اعمال کنید
لیستی از مخاطبان و همراهان همیشگی شما که از قبل برند شما را دنبال می‌کنند و مشتاق دیدن ویدیو های شما هستند در نظر بگیرید. اگر افراد کمی دارید و نوپا هستید نگران نباشید. محتوای جذاب این لیست را بلند بالاتر می‌کند. هرچه افراد بیشتری را در این لیست داشته باشید چرخه موفقیت شما در این رسانه پر رونق تر می‌شود. زیرا افراد بیشتر به معنای تعداد بازدید و زمان تماشای بیشتر و بالاتر است. این امر باعث میشود جایگاه شما در الگوریتمی که یوتیوب پیاده می‌کند بهبود پیدا کند. همچنین ویدیوهای شما به بازدیدکنندگان بیشتری نشان داده شود.

بهینه سازی محتوا (SEO)

ما در بالا مواردی را که در بهینه سازی محتوای شما کمک می‌کند. مانند : استفاده از کلمات کلیدی مناسب ، در مکان مناسب و استفاده از تصویر ثابت و عنوان جذاب برای ویدیوهایتان را که از موارد مهم سئو هستند بیان کردیم. انجام این اعمال به شما کمک می‌کند تا در جستجوهای کاربران بیشتر نمایش داده شوید. همچنین دنبال کنندگان بیشتری را جذب کانال خود کنید.

خواستن از دنبال کنندگان بی‌ضرر و پرفایده است !

هرگونه ذهنیت منفی در مورد کلمه خواستن را از کانال خود دور کنید.در عناوین و توضیحات از کاربران و بینندگان ویدیو خود بخواهید که شمارا دنبال کنند و ویدیو شما را لایک کنند و کامنت بگذارند.

مثال :

 (لایک فراموش نشه ! ، اگه خوشتون اومد لایک کنید اگر دوست نداشتید دکمه دیسلایک رو بزنید).
خیلی از افرادی که در این زمینه موفق هستند از این روش ها استفاده می‌کنند. مثلا در قسمت توضیحات خود می‌توانید از این ترفند‌های شرطی استفاده کنید.

اگر این ویدیو 5000 تا کامنت بخوره منتظر پارت بعدی باشید. اگر این ویدیو (خواسته شما) انجام شود، آنگاه (کار و عملی جذاب که کاربران دنبال آن هستند).
خواسته شما می‌تواند تعداد لایک، کامنت، دنبال کردن در اینستاگرام و … باشد. در عوض پس از برآورده شدن خواسته خود از بینندگانتان آن‌هارا با ویدیوهای جذاب تغذیه کنید.

برندسازی در یوتیوب

چرخ برندت رو با این اصول بساز

ما در آی گرافیکس اصول برندینگ را می‌شناسیم بنابر این بیایید برای پیاده سازی این اصول در راستای برند خودتان یکسری سوال از خود بپرسید تا راه دیده شدن مشخص تر و هموارتر شود.

  • به‌عنوان یک برند که هستید و چه جایگاهی دارید ؟
  • چه چیزی در چنته دارید که شما و برندتان را نسبت به رقبا متمایز می‌کند؟
  • ارزشهای شما چیست ؟
  • مشتری ایده آل شما کیست ؟

خودکار و کاغذ آماده کن حالا اقدامات پایه زیر را اجرا و عملی کن.

نام تجاری برند و لوگو شما نشانه ای است که دنیای خارج از مجموعه و بیزنس شمارا نشان می‌دهد ارتباط بصری موثر المان های رنگ و شکل می‌تواند تاثیر بسزایی در معرفی بیزنس و ارزش های شما داشته باشد. همچنین شما می‌توانید این کار را به یک گروه حرفه ‌ای مانند آی گرافیکس بسپارید.  نمونه لوگوهای طراحی شده در آی‌گرافیکس

یادبگیرید چگونه بر این عناصر سلطه داشته باشید و بهترین نام و مارک تجاری در یوتیوب را به برند خود القا کنید، زیرا داشتن یک هویت قوی ضروری است، ما در مورد روش نمایش این عناصر در یوتیوب شمارا به خواندن ادامه متن دعوت می‌کنیم.

چنل یوتیوبت رو بساز

شما باید یک حساب تجاری در گوگل راه اندازی کنید و با استفاده از این حساب به عنوان مالک و صاحب امتیاز، یک چنل در یوتیوب ایجاد کنید تا کاربران بتوانند با شما به عنوان صاحب این برند تعامل کنند. این بدین معنا است که شما می‌توانید چندین کانال یوتیوب را همزمان مدیریت کنید

در مرحله بعد; بعد از تایید حساب کاربری خود به شما اجازه داده می‌شود ویدیو های بیشتر از 15 دقیقه بارگذاری و تصاویر کوچکی را برای عکس ثابت ویدیوهای خود به اشتراک بگذارید.

در ادامه روش‌های موثر و پایه ای در شخصی سازی چنل یوتیوب را بیان می‌کنیم …

تصویر پروفایل (Profile Pictures)

برای تصویر پروفایل خود می‌توانید از همان تصویری که در رسانه یا پلتفرم های دیگر برای برند خود استفاده می‌کنید استفاده کنید. یوتیوبرها و اینفلوئنسرهای اینستاگرام ممکن است یک عکس سرگرم کننده و فان را بعنوان عکس پروفایل خود انتخاب کنند. این عکس جدا از عکس چنل یوتیوب است اگر یک گروه هستید لوگو گروه خود یا بعنوان یک نام تجاری بزرگ می‌توانید از تصویر برند خود استفاده کنید.
همچنین در نظر داشته باشید این عکس در نظرات و مکان های مختلفی در چنل یوتیوب شما نمایش داده می‌شود پس عکسی را انتخاب کنید که از لحاظ بصری دارای جذابیت بالایی باشد.

youtube Profile Pictures

توضیحات کانال (Channel descriptions)

توضیحات کانال شما باید بصورت کلی چکیده ای از ویدیو ها و محتواهایی باشد که منتشر میکنید، بینندگان بدنبال این هستند تا از برند و کاری که انجام می‌دهید اطلاعاتی سریع را دریافت کنند، بنابراین اجازه دهید صدای برند و شخصیت کلی شما در توضیحات کانال بدرخشد ! این مکان همچنین مکانی عالی برای اضافه کردن کلمات کلیدی و لینک های مرتبط به چنل شما مانند (اینستاگرام، وبسایت) است. کلمات کلیدی را با کاما از هم جدا کرده و لینک های خود را در هر خط قرار دهید. فراموش نکنید یوتیوب همانند گوگل یک موتور جستجو اینبار در ویدیو است که اهمیت استفاده از کلمات کلیدی را نشان می‌دهد.

Channel descriptions

چگونه کلمه کلیدی مناسب پیدا کنم ؟ برای جواب به این سوال ، خود را جای مشتری قرار دهید و فارغ از اینکه صاحب یک برند هستید فکر کنید من اگر بدنبال چنین محصولی باشم چه عبارت یا کلمه ای را جستجو خواهم کرد؟ از این کلمات در قسمت توضیحات چنل یا ویدئوهای خود استفاده کنید.

 

تصویر بنر کانال (Channel Banner)


بنر کانال شما در سیستم عامل های مختلف مانند دسک تاپ،موبایل و تلویزیون متفاوت به نظر می‌رسد، بنابر این تصویری به اندازه کافی بزرگ همراه با المان های بزرگ و تعامل گر طراحی کنید در حالت ایده آل ابعاد 2560 در 1440 با منطقه موثر 1540 در 427 را بکارببرید
ابعاد کلی را 2560 در 1540 در نظر گرفته و المان های مهم خود را در محدوده دوم بکار ببرید، این روش یک نوع موثر برای پیاده سازی یک تصویر جذاب است، پیشنهاد میکنیم هر هفته یا هر ماه تصویر بنر خود را آپدیت کنید تا کانال شما بروز بماند، همچنین می‌توانید در این بنرها از جدیدترین و جذب کننده ترین محصول و خدمات خود استفاده کنید.

youtube banner

ویدیو آغازین کانال (Channel Trailer)


شما قادر خواهید بود تا در صفحه اصلی کانال خود و در بالای المان ها یک ویدیو قرار دهید، همچنین شما می‌توانید دو ویدیو را بصورت شرطی قرار دهید و تقسیم بندی آن به این صورت است که می‌توانید انتخاب کنید کسی که کانال شمارا دنبال می‌کند ویدیو متفاوتی را نسبت به کسی که هنوز کانال شمارا دنبال نمی‌کند به نمایش بگذارید.

این کار به شما کمک می‌کند تا ویدیوها با اهداف متفاوتی را به نمایش بگذارید، قاعدتا استفاده از ویدیوهایی که المان های جذاب مانند معرفی بیزنس شما تخفیف های عالی، المان های بصری جذاب و … را در بر دارد می‌تواند افرادی را که هنوز شمارا دنبال نمیکنند ترقیب به کلیک روی دکمه سابسکرایب (دنبال کردن) کند. و همچنین ویدیویی را برای افرادی که شمارا دنبال می‌کنند قرار دهید که آنها را تشویق به دیدن دیگر ویدیوهای شما کند.

بصورت مثال سایت نتفلیکس که در زمینه ساخت و تولید و انتشار فیلم و سریال فعالت دارد تریلر بهترین عنوان فیلم یا سریال خود را بعنوان ویدیو آغازین قرار می‌دهد.

 

Channel Trailer

کار روی ویدیوها و محتوای کانال یوتیوب

عنوان ویدیو (Video Titles)


عنوان ویدیو اولین چیزی است که بیننده در مورد ویدیو شما خواهد دید بنابر این این عنوان باید تا حد بالایی تاثیر گذار و جذاب باشد. همچنین برای حفظ سئو ، باید در عنوان خود از کلمات کلیدی مرتبط در ابتدا استفاده کنید و کلمات دیگر را برای انتهای عنوان ویدیو بگذارید ، همچنین شما می‌توانید با بررسی سیستم Youtube Analytics اطلاعات مهمی از قبیل اینکه مردم در عمل از چه کلماتی استفاده می‌کنند تا به ویدیوی شما دسترسی داشته باشند را ببینید و از این اطلاعات برای ایجاد یک عنوان همه گیر و کلیدی برای ویدیو خود استفاده کنید.

یوتیوب حداکثر اجازه استفاده از 70 کاراکتر را در عنوان ویدیو مجاز می‌داند ولی پیشنهاد می‌شود برای ایجاد یک نقطه موثر در عنوان ویدیو خود از عنوانی بین 30 تا 60 کاراکتر استفاده کنید.

عکس ثابت ویدیو (Thumbnails)


شما برای ویدیو خود می‌توانید از عکسی ثابت به‌عنوان Thumbnail استفاده کنید. این عکس جزو اولین چیز هایی است که بیننده در قسمت ویدیوهای کانال شما خواهد دید، بنابر این برای درخشش شما بهتر است این عکس هرچه جذاب تر و بهتر بنظر برسد.
قابل گفتن است 90 درصد از بهترین و پر بیننده ترین ویدیو های یوتیوب از تصاویر سفارشی سازی شده بعنوان Thumbnails استفاده می‌کنند.

تصویری که برای این کار می‌توانید بصورت جدا قرار دهید باید با ابعاد 1280 در 720 پیکسل باشد و شامل آرم و رنگ های مورد استفاده مخصوص باشد. بصورت مثال در وبسایت آی‌گرافیکس ،کانال یوتیوب و اینستاگرام آی گرافیکس رنگ ها با کد (قرمز، بنفش، شیری) غالب هستند، این کار به انسجام برند شما کمک می‌کند و در چشم مشتری حرفه‌ای بنظر می‌رسید.

video thumbnails
video thumbnails

توضیحات ویدیو (Video descriptions)


در حالت ایده آل ویدیو های شما آنقدر خوب بوده که در نتایج جستجو ظاهر شده و اگر عنوان یا عکس ثابت به آن اندازه خوب باشد که مشتری موس را روی ویدیو شما بیاورد و به توضیحات ویدیو نگاه کند و منتظر یک تلنگر برای کلیک روی ویدیو شما باشد به شما تبریک میگوئیم شما به نقطه موثر رسیده اید.
این تلنگر را در توضیحات ویدیو خود به کاربر بزنید، بصورت مثال در مقاله های آموزشی و رفع مشکل در بلاگ آیگرافیکس من رایج ترین مشکل را در قسمت توضیحات قرار می‌دهم و طوری وانمود می‌کنم که پس از خواندن این مطلب یا ویدیو شما بصورت قطع به خواسته ی خود خواهید رسید.
این موارد انقدر مهم هستند که امروزه در سطح اینترنت مطالبی را با عنوان ها و مشخصات پر رنگ و لعاب می‌بینیم که با وجود عرضه محتوای ضعیف بسیار پرکلیک هستند و در رنک های اول قرار دارند.
هنگام نوشتن توصیحات ویدیو خود، جذاب ترین اطلاعات را در قسمت توضیحات ویدیو قرار دهید، در این قسمت می‌توانید حداکثر از 300 کاراکتر استفاده کنید.
در آخر توضیحات خود می‌توانید لینک های دیگری را به وبسایت ، اینستاگرام و … قرار دهید. پیشنهاد می‌کنیم در آخر توضیحات ویدیو خود کاربران را تشویق به دنبال کردن شما در رسانه های دیگر کنید.

Video descriptions

لیست‌های پخش (Playlist)


لیست‌های پخش نه تنها یک روش خوب برای دسته بندی و سازماندهی ویدیوهای شما باشد بلکه با استفاده از آن می‌توانید یک تصویر از موضوع ویدیوهای خود که در آن دسته بندی هستند به مشتریان خود ارائه دهید. بصورت مثال می‌توانید ویدیوهایی که مرتبط با معرفی محصولات شما هستند را پلی لیست (معرفی محصولات) قرار دهید، این کار به افراد علاقه مند به محصولات شما اجازه می‌دهد نمای تمامی موارد مورد علاقه اش را در یک دسته بندی در غالب پلی لیست مقابل خود ببیند.بنابراین بدنبال یک نشان یا عنوان جذاب برای دسته بندی ویدیوهای خود باشید.

موارد زیر را در ساختار کانال خود اعمال کنید
لیستی از مخاطبان و همراهان همیشگی شما که از قبل برند شما را دنبال می‌کنند و مشتاق دیدن ویدیو های شما هستند، اگر افراد کمی دارید و نوپا هستید نگران نباشید. محتوای جذاب این لیست را بلند بالاتر می‌کند و هرچی افراد بیشتری را داشته باشید به چرخه موفقیت شما در این رسانه کمک می‌شود زیرا افراد بیشتر به معنای تعداد بازدیدها و زمان تماشای بیشتر و بالاتر است، این امر باعث میشود جایگاه شما در الگوریتمی که یوتیوب پیاده می‌کند بالاتر رود و بازدید کنندگان بیشتری ویدیوهای شما را ببینند.

بهینه سازی محتوا (SEO)


ما در بالا مواردی را که در بهینه سازی محتوای شما کمک می‌کند مانند استفاده از کلمات کلیدی مناسب در مکان مناسب و استفاده از تصویر ثابت و عنوان جذاب برای ویدیوهایتان را که از موارد مهم سئو هستند بیان کردیم. انجام این اعمال به شما کمک می‌کند تا در جستجوهای کاربران بیشتر نمایش داده شوید و دنبال کنندگان بیشتری را جذب کانال خود کنید.

خواستن از دنبال کنندگان بی‌ضرر و پرفایده است !


هرگونه ذهنیت منفی در مورد کلمه خواستن را از کانال خود دور کنید و در عناوین و توضیحات از کاربران و بینندگان ویدیو خود بخواهید که شمارا دنبال کنند، ویدیو شما را لایک کنند (لایک فراموش نشه ! ، اگه خوشتون اومد لایک کنید اگر دوست نداشتید دکمه دیسلایک رو بزنید)
خیلی از افرادی که در این زمینه موفق هستند از این روش ها استفاده می‌کنند مثلا در قسمت توضیحات خود می‌توانید از این ترفند های شرطی استفاده کنید; اگر این ویدیو 5000 تا کامنت بخوره منتظر پارت بعدی باشید، اگر این ویدیو (خواسته شما) انجام شود، آنگاه (کار و عملی جذاب که کاربران دنبال آن هستند) :
خواسته شما می‌تواند تعداد لایک، کامنت، دنبال کردن در اینستاگرام و … باشد، در عوض بیننده را با محتوای جذاب بعدی تغذیه کنید.

نظر شما چیه ؟

Your email address will not be published.Required fields are marked *