سفارش آنلاین طراحی بنر گیف

استفاده از بنر گیف در تبلیغات از گذشته های دور انجام می‌شده و تا به امروز ادامه داشته و همچنان از محبوبیت بالایی برخوردار است. برقراری ارتباط سریع، سادگی و چند منظوره بودن بنر گیف دلیل این محبوبیت است. شما میتوانید با یک بار هزینه طراحی بنر گیف، همیشه این منبع تبلیغاتی را در اختیار داشته باشید و آن را  در هرجایی که مایل باشید بکارببرید. بنر تبلیغاتی اینستاگرام، بنر تبلیغاتی وب و دیگر رسانه های اجتماعی این امکان را به شما می‌دهند تا از تبلیغات بنری استفاده کنید.

اگر به دنبال افزایش ترافیک آنلاین خود با تبلیغات بنری هستید، ممکن است از خود سؤال کنید که طراحی تبلیغات بنری چرا و به چه شکل انجام شود؟ طراحی تبلیغات بنری به طور معمول از طریق طراحی المان های متحرک جذاب به شکل تخصصی انجام می‌شود. طراحی بنر گیف یکی از حوزه‌های تخصصی فعالیت مجموعه آی‌گرافیکس است که در این مطلب بیشتر با این نوع طراحی آشنا خواهید شد.

  گستردگی تبلیغات بنری

تبلیغات بنری یکی از متداول‌ترین شکل‌های بازاریابی در دنیای آنلاین است. تمامی شرکت‌ها (حتی اپل و گوگل) به شکلی  از این نوع تبلیغ به عنوان رسانه‌ای کارآمد، قابل اندازه‌گیری و ارزان و نرخ کلیک بالایی از آن دریافت می‌کنند. بنابراین ممکن است از خود بپرسید که شما چطور می‌توانید تبلیغات بنری وب خلاقانه‌ای ایجاد کنید که کلیک‌های مشتریان را به سمت سایت شما سرازیز کند؟ در ادامه این مطلب، نکاتی در مورد طراحی بنر گیف تبلیغاتی ارائه شده است.

بنر تبلیغاتی سایت تولید محتوا Karo Content
بنر گیف آموزش مجازی
بنر گیف فروش گیفت کارت
بنر گیف بیمه بدنه ماشین

مواردی که قبل از سفارش باید درباره آنها بدانید

با رعایت عناوین بیان شده در زیر می‌توانید در نهایت یک بنر منسجم و کلیک خور خلق کنید، برای انجام هر مرحله فکر کنید و هیچ المانی را حساب نشده بکار نبرید.

1- سایز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در ابتدا شما باید از این مسئله آگاه باشید چه اندازه ای برای طراحی بنر گیف مد نظر دارید. برای پی بردن به این مسئله باید فضایی که قصد تبلیغات بنری در آن را دارید مشخص کنید. اگر قصد داشته باشید بنر گیف خود را در وبسایت های میزبان استفاده کنید معمولا در این سایت ها صفحاتی وجود دارد با عنوان (تبلیغات) که در آن اندازه هایی که برای طراحی بنر گیف مجاز هستید در آن استفاده کنید برای شما به نمایش گذاشته می‌شود.

اگر قصد استفاده از این نوع بنر را در تبلیغات اینستاگرام در قسمت پست دارید اندازه 1080 در 1080 و برای استوری اندازه 1080 در 1920 توصیه می‌شود.

بر اساس مواردی که در سایت گوگل ادسنس بیان شده است، موفق‌ترین استانداردهای سایز بنر عبارتند از (طول در عرض)  :
780 در 90 پیکسل – سایز لیدر برد
600 در  300 پیکسل – سایز نیم صفحه
250 در  300 پیکسل – سایز مستطیل معمولی
280 در  336 پیکسل – سایز مستطیل بزرگ

ولی جایگاه‌های تبلیغات بنری در اکثر سایت های ایرانی عبارتند از (طول در عرض) :

468 در 60 پیکسل
120 در 240 پیکسل
125 در 125 پیکسل

2. بنر گیف خود را در جای درست قرار دهید.

بنر گیف شما باید در جایی از سایت هدف قرار بگیرد که نزدیک به محتوای اصلی صفحه موردنظر باشد و به خوبی در دید کاربران قرار بگیرد. اکثر سایت‌ها تعرفه های متفاوتی درباره جایگاه های مختلف خود ارائه می‌دهند، قرار گرفتن در صفحات پربازدید طبعا بینندگان بنر را زیاد خواهد کرد.

3. درج موارد مهم را رعایت کنید.

در طراحی بنر گیف باید یک سری از اجزای اصلی وجود داشته باشند که از الزامات طراحی هستند. به طور معمول شما باید سه مؤلفه اصلی را در طراحی بنر گیف مد نظر داشته باشید و رعایت کنید.

لوگوی شرکت

در اکثر موارد لوگوی شرکت شما باید در طراحی بنر گیف وجود داشته باشد. مطمئن شوید که این لوگو از لحاظ بصری در جای مناسبی قرار گرفته باشد. میتوانید لوگو را در وسط با سایز بزرگ و افکت های زیبا استفاده کنید، یا بصورت یک المان ثابت در یک قسمت های گوشه ای و کناری استفاده کنید.

طراحی لوگو حرفه‌ای چگونه انجام می‌شود و چه مراحلی دارد ؟

پیشنهاد ارزش

پیشنهاد ارزش شامل مواردی است که در آن خدمات یا کالاهای شما با پیشنهادات و قیمت‌های جذاب توجه کاربران را به خود جذب می‌کند، ( عامل 1 تبدیل نگاه به کلیک ) مثل «کیفیت عالی» «50 درصد تخفیف» «زمان محدود». چنین چیزهایی باید بیشترین فضا را در طراحی نبر گیف تبلیغاتی داشته باشند و اولین چیزی باشند که به چشم بیننده بخورند.

آیکن فراخوانی

آیکن یا دکمه سفارش به صورت متن یا دکمه‌ای است که از کاربر دعوت می‌کند که بر روی آن کلیک کند. (عامل2 تبدیل نگاه به کلیک ) عباراتی مثل «بیشتر یاد بگیرید» یا «شروع کنید» یا «همین حالا ببینید» مثال‌هایی از این دکمه هستند. این دعوت به سفارش یا فراخوان مشتریان باید در طراحی بنر گیف وجود داشته باشد. با توجه به به نوع بنر، دکمه‌ها معمولاً نرخ کلیک (CTR) روی تبلیغات را افزایش می‌دهند. اگر از آنها استفاده می‌کنید، آن‌ها را در سمت راست پایین بنر با رنگ‌هایی متضاد استفاده کنید.

4. طراحی را ساده نگه دارید.

محتوای بصری را ساده نگه‌دارید. کاربران ممکن است فقط یک نگاه چند ثانیه‌ای به بنر شما بیاندازند و شما باید در این مدت کوتاه، آنچه که مورد نیاز است را به دید مخاطب برسانید. (لقمه رو از قبل آماده کن)

5. متن خود را به گونه‌ای درج کنید که بلادرنگ قابل خواندن باشد

بهتر است متن از یک عنوان و یک یا دو خط زیر آن تشکیل شده باشد که عنوان اختلاف اندازه مشخصی با متون داشته باشد. به هیچ وجه از فونت‌های ناخوانا، خیلی نازک و یا خیلی کوچک استفاده نکنید.

6. از انیمیشن استفاده کنید

اگر در طراحی بنر گیف شما از آیتم‌های انیمیشنی استفاده شود، معمولاً بهتر از تبلیغات بنری استاتیک عمل می‌کند و می‌تواند بسیار کارآمد باشد ولی باید مطمئن شوید که حواس کاربر را نسبت به پیام تبلیغات پرت نمی‌کنند.

swiping experiences

در زیر دو کلید و روش اجرایی مهم در طراحی بنر گیف در فتوشاپ رو براتون بیان می‌کنم :

روش من در آی‌گرافیکس به این شکل هست : اگر از برنامه فتوشاپ استفاده می‌کنید، یک روش خوب این هست که انتقالات محتوای بنر رو در قالب 3 یا 4 فریم با نرخ زمانی 0.03 اجرا کنید، مزیت اصلی این روش این هست که انیمیشن خیلی روون و راحت اجرا میشه، در طراحی یک بنر زیاد این حرکت رو اجرا نکنید چون تعداد فریم کل بالا می‌ره و در نهایت هنگام خروجی گرفتن حجم بنر میره بالا. مناسب برای بنر با محتوای کوتاه.

روش دیگه ای که دیدم انتقال محتوا در یک یا دو فریم با زمان 0.1 تا 0.6 هست ، اینطوری حجم بنر موقع خروجی مناسب هست و اگر از المان های طراحی زیباتر و شیک تر استفاده کنید در کنار این روش خروجی خوبی بهتون میده.

 

7. طراحی بنر گیف باید با برند شما سازگار باشد

بنر گیف شما باید دارای لینک به صفحه لندینگ سایت شما باشد. مطمئن شوید که تبلیغ شما با رنگ و طرح صفحه لندینگ و محتوای آن مطابقت دارد تا مشتریان گیج نشوند. این کار از نگاه مشتری شمارا با اعتبار تر برای انجام عملیات خرید نشان می‌دهد.

برند و برندینگ چیست ؟

8. از تصویرسازی به درستی استفاده کنید.

تصاویر و گرافیک‌های مرتبط را انتخاب کنید تا پیام خود را بهتر به دید مخاطب برسانید. از مفاهیم و تصاویر نامفهوم و نامرتبط استفاده نکنید. میلیون‌ها عکس با کیفیت بالا برای خرید و استفاده در طراحی بنر گیف وجود دارند. با این وجود بهتر است که طراحی بنر گیف توسط طراحان متخصص انجام شود که منحصربفرد و مطابق با نیاز مشتریان باشد. نمونه کارهای ما
به یاد داشته باشید که با توجه به اینکه اندازه اکثر بنرهای گیف متوسط یا کوچک است، همیشه نیازی به استفاده از تصاویر در طراحی بنر گیف الزامی نیست. استفاده از تایپوگرافی زیبا نیز می‌تواند نتایج خوبی داشته باشد.

نکات بیشتر درباره تصویر سازی در آشنایی با مراحل طراحی پوستر

9. از رنگ‌های مناسب استفاده کنید

هر رنگ دارای حس متفاوتی است و در نظر گرفتن نوع احساساتی که می‌خواهید در مخاطب القا کنید، بسیار مهم است. رنگ اولین مولفه‌ای است که توجه کاربر را در بنر شما به سمت خودش جلب می‌کند (عامل3 تبدیل نگاه به کلیک ). احساس موجود در برخی از رنگ‌ها به شکل زیر است:

قرمز: اشتیاق، خشم، هیجان و عشق. این رنگ برای جذب اکثر مخاطبان رنگی قوی است، ولی باید به طور متعادل استفاده شود. اگر به دنبال یک ظاهر کلاسیک، شیک یا جدی هستید از رنگ قرمز استفاده نکنید.
زرد : شادی، طلوع آفتاب و دوستی. رنگ زرد انرژی و جوانی را به خاطر می‌آورد.
سبز : سلامتی، تازگی، ثروت، محیط زیست، رشد و و شروعی تازه.
آبی : ایمنی، اطمینان، بلوغ، آرامش، هوش، رسمی‌بودن، تازگی و مردانگی.
سیاه : انحصار، رمزآلودگی، مدرنیته، قدرت، پرستیژ، لوکس و رسمی بودن.
سفید: پاکی، خلوص، مدرنیته، تازگی، سادگی و صداقت.

طبقه بندی بر اساس نوع بیزنس در طراحی بنر گیف :

ورزشی: زرد، سبز، آبی، قرمز.
رسمی: طلایی، سفید، سیاه.
کلاسیک: آبی، سفید، سیاه، قرمز.
رستوران و کافه : سیز، قرمز، آبی.

البته این نوع دسته بندی ضرورت نیست و کارهای خلاقانه می‌تواند به هر شکلی باشد.

10. حجم بنر گیف را تا حد ممکن کاهش دهید

اندازه فایل گیف بسیار مهم است و باید در عین حفظ کیفیت در کوچکترین مقدار ممکن قرار داشته باشد زیرا بنرهای گیفت باید در سایت‌های اینترنتی مختلف یا سایت خود شما قرار بگیرند و اندازه کوچک آن‌ها در سرعت بارگذاری صفحه و موارد مرتبط با بهبود سئو اهمیت بالایی دارد.

آموزش کامل کاهش حجم بنر گیف

سعی کنید از 3 یا 4 رنگ و طیف های حداکثر دو دسته آن فراتر نروید و برای کارهای طولانی از این محدودیت استفاده کنید.

آموزش تنظیم سایز هنگام خروجی گرفتن در فتوشاپ.

اگر از فتوشاپ استفاده می‌کنید در صفحه خروجی alt+shift+cntrl+s بنر را با پسوند gif انتخاب کنید با آپشن‌های موجود میتوانید طیف های رنگی را محدود تر کنید و کیفیت بنر را زیاد و کم کنید، سعی کنید حجم طراحی از 180kb تجاوز نکند، یک بنر ایده آل کمتر از 90kb حجم دارد. اصلا از تصاویر گرافیکی که چندین رنگ و طیف رنگ دارد استفاده نکنید. بجای آن از آیکون های تک رنگ  استفاده کنید.

آموزش تبدیل تصاویر گرافیکی به آیکون‌های تک رنگ.

برای این کار به تصاویر گرافیکی از طریق کلیک راست و blending option … در تب color overly می‌توانید آیکون های تک رنگ برای اسفاده بسازید.

 

ما آماده ساخت بنر گیف خلاقانه و جذاب برای شما هستیم!

در این مطلب، با برخی از نکات طراحی بنر گیف حرفه‌ای آشنا شدید. دقت به تمام این موارد و رعایت آن‌ها در طراحی بنر گیف، کاری است که باید به کاردان سپرده شود تا بهترین بازخورد را برای شما به همراه داشته باشد. تجربه بالایی برای طراحی بنر گیف عالی و کارآمد مورد نیاز است و اگر شما یک طراح حرفه‌ای نیستید یا مشغله زیادی دارید، باید به فکر استفاده از یک طراح خوب برای طراحی بنر گیف کلیک‌خور و عالی باشید.